| Brand | Haier |
| Model | 345 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (HRB-3654CSS-E) |
| Model Name | HRB-3654CSS-E |
| Door Type | Double Door |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Normal Compressor |
| Capacity | 345 L |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | No |
| Toughened Glass | Yes |
| Built-in Stabilizer | Yes |
| Dimensions (mm) | 1700.00 x 595.00 x 0.00 |
| Depth | 641.5 mm |
| Weight | 72.00 kg |
| Air Flow Type | 360 Degree |
| Power Consumption | 270 W |
| Stabilizer Required | No |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Door Finish | PET |
| Handle type |
| Gasket Type | Anti Bacterial |
| Removable Gasket | Yes |
| Door Lock | Yes |
| Door Alarm | Yes |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years Warranty on Compressor from Haier |
Haier 345 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (HRB-3654CSS-E)
Google's Android Show I/O Edition: How to Watch Livestream, What to Expect