| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Haier 345 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (HRF 3654PBG E, Bloom Glass) | ₹ 34,900 |
Haier 345 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (HRF 3654PBG E) price in India starts from ₹ 34,900. The lowest price of Haier 345 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (HRF 3654PBG E) is ₹ 34,900 at Flipkart on 1st April 2026.
| Brand | Haier |
| Model | 345 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (HRF 3654PBG E) |
| Price in India | ₹34,900 |
| Release date | 5th September 2022 |
| Model Name | HRF 3654PBG E |
| Door Type | Double Door |
| Refrigerator Type | Top Mount |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Inverter Compressor |
| Capacity | 345 L |
| Colours | Bloom Glass |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 3 Star |
| Toughened Glass | Yes |
| Built-in Stabilizer | Yes |
| Dimensions (mm) | 164.00 x 62.30 x 0.00 |
| Depth | 66.5 cm |
| Weight | 70 kg |
| Convertible Refrigerator | Yes |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Stabilizer Required | No |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Gasket Type | Anti-Fungal Gasket |
| Removable Gasket | Yes |
| Door Lock | Yes |
| Deodorizer | No |
| Flexible Rack | Yes |
| Other Features | Heavy Duty Glass Shelf, Smart Storage Spaces, Super Chill Zone, Temperature Control Knob, Long Lasting Freshness, Sleek Design, Recessed Handle, Anti-Bacterial Gasket, Clean with Ease, Disturbance Free, Noise Level: 42 dB, Voltage Range: 180 - 260 V |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years Warranty on Compressor |
Haier 345 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (HRF 3654PBG E)
₹34,900
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM