| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Haier 651 L Frost Free Side by Side Refrigerator (HRB 758SIKGU1, Black Glass) | ₹ 170,199 |
Haier 651 L Frost Free Side by Side Refrigerator (HRB 758SIKGU1) price in India starts from ₹ 170,199. The lowest price of Haier 651 L Frost Free Side by Side Refrigerator (HRB 758SIKGU1) is ₹ 170,199 at Flipkart on 1st April 2026.
| Brand | Haier |
| Model | 651 L Frost Free Side by Side Refrigerator (HRB 758SIKGU1) |
| Price in India | ₹170,199 |
| Model Name | HRB 758SIKGU1 |
| Door Type | Side by Side |
| Refrigerator Type | Side by Side Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Inverter |
| Capacity | 651 L |
| Colours | Black Glass |
| Number of Doors | 4 |
| Coolpad | No |
| Toughened Glass | Yes |
| Built-in Stabilizer | Yes |
| Dimensions (mm) | 190.00 x 90.50 x 0.00 |
| Depth | 69.7 cm |
| Weight | 148 kg |
| Convertible Refrigerator | Yes |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Stabilizer Required | No |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Handle type | Recess |
| Gasket Type | Anti-Fungal Gasket |
| Removable Gasket | Yes |
| Door Lock | No |
| Door Alarm | No |
| Deodorizer | Yes |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive Warranty on Product and 10 Years Warranty on Compressor |
Haier 651 L Frost Free Side by Side Refrigerator (HRB 758SIKGU1)
₹170,199
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM