| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Lloyd 92 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerators (GLDC111RT1JC, Grey) | ₹ 9,940 |
Lloyd 92 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerators (GLDC111RT1JC) price in India starts from ₹ 9,940. The lowest price of Lloyd 92 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerators (GLDC111RT1JC) is ₹ 9,940 at Amazon on 1st April 2026.
| Brand | Lloyd |
| Model | 92 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerators (GLDC111RT1JC) |
| Price in India | ₹9,940 |
| Model Name | GLDC111RT1JC |
| Door Type | Single Door |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | rotery |
| Capacity | 92 L |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 1 Star |
| Dimensions (mm) | 85.50 x 49.50 x 0.00 |
| Depth | 45.5 cm |
| Weight | 30 kg |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Warranty Summary | 1 Year Complete 4 Year On Compresser |
Lloyd 92 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerators (GLDC111RT1JC)
₹9,940
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM