| Brand | Philips |
| Model | DS1200/12 Wireless Bluetooth Speaker |
| Price in India | ₹6,990 |
| Model Name | DS1200/12 |
| Speaker Type | Home Audio |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Features | Bluetooth |
| Configuration | 4.1 (5 Channel) |
| Memory Card Slot | No |
| Power Source | Battery |
| Power Output | 90W |
| Frequency Response | 20Hz-150Hz |
| Impedance | 4 Ohms |
| Wall Mountable Satellite | Yes |
| Subwoofer | 1 |
| Built-in Fm Radio | No |
| Colour | Black |
| Width | 1035 |
| Height | 70 |
| Depth | 156 |
| Subwoofer Width | 20 mm |
| Subwoofer Height | 510 mm |
| Subwoofer Depth | 20 mm |
| Subwoofer Weight | 5 kg |
| Bluetooth | Yes |
| Driver Type | 3 Full range |
| Compatible Devices | Computer, Laptops |
Philips DS1200/12 Wireless Bluetooth Speaker
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM