| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Haier 10.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (ETL105-CAFS8, Black) | ₹ 19,990 |
Haier 10.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (ETL105-CAFS8) price in India starts from ₹ 19,990. The lowest price of Haier 10.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (ETL105-CAFS8) is ₹ 19,990 at Flipkart on 2nd April 2026.
| Brand | Haier |
| Model | 10.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (ETL105-CAFS8) |
| Price in India | ₹19,990 |
| Model Name | ETL105-CAFS8 |
| Type | Top Load |
| Function Type | Fully Automatic |
| Colours | Grey |
| Dimensions (mm) | 94.50 x 55.00 x 0.00 |
| Depth | 59.5 cm |
| Weight | 34.5 kg |
| Washing Method | Pulsator |
| Maximum Spin Speed | 780 RPM |
| Dryer Type | Air Dry |
| Quick Wash | Yes |
| Water Level Selector | Yes |
| Power Requirement | 220V |
| Warranty Summary | 3 Years on product and 12 Years on motor |
Haier 10.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (ETL105-CAFS8)
₹19,990
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM