| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Haier 32 Inches HD Ready LED Smart TV (LE32W400G, Black) | ₹ 12,990 |
Haier 32 Inch LED HD Ready Smart TV (LE32W400G) price in India starts from ₹ 12,990. The lowest price of Haier 32 Inch LED HD Ready Smart TV (LE32W400G) is ₹ 12,990 at Flipkart on 2nd April 2026.
| Brand | Haier |
| Model | 32 Inch LED HD Ready Smart TV (LE32W400G) |
| Price in India | ₹12,990 |
| Model Name | LE32W400G |
| Display Size | 32 inch |
| Screen Type | LED |
| Color | Grey |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Smart TV | Yes |
| Launch Year | 2025 |
| Power Consumption Standby (W) | 0.5 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 72.5 cm x 42.7 cm x 18.2 cm |
| Weight (without stand) | 3.7 Kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 72.9 cm x 47.9 cm x 26.3 cm |
| Weight (with stand) | 4.95 kg |
| Stand Type | Tabletop |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 2 |
| Brightness | 250 lumens |
| View Angle | 178 Degree |
| Digital Noise Filter | Yes |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Supported Video Formats | MP3, MP4 |
| Number of Speakers | 2 |
| Sound Technology | Dolby Digital, Dolby Atmos |
| Surround Sound | Surrounding Sound |
| Speaker Output RMS | 16 W |
| Supported Audio Formats | Mp3, warp |
| Power Consumption | 0.5 W (Standby) |
| Graphic Processor | Mali G31 MP2 |
| RAM | 1.5GB |
| Storage Capacity | 8GB |
| Operating System | Android |
| Battery Type | AAA |
Haier 32 Inch LED HD Ready Smart TV (LE32W400G)
₹12,990
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM