| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Sony 65 Inches Ultra HD (4K) LED Smart TV (KD-65X74L, Black) | ₹ 73,990 |
Sony 65 Inches Ultra HD (4K) LED Smart TV (KD-65X74L) price in India starts from ₹ 73,990. The lowest price of Sony 65 Inches Ultra HD (4K) LED Smart TV (KD-65X74L) is ₹ 73,990 at Amazon on 1st April 2026.
| Brand | Sony |
| Model | 65 Inches Ultra HD (4K) LED Smart TV (KD-65X74L) |
| Price in India | ₹73,990 |
| Model Name | KD-65X74L |
| Display Size | 65 inch |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 |
| Resolution Standard | Ultra-HD |
| Width x Height x Depth (without stand) | 8.7 cm x 146.3 cm x 85.2 cm |
| Weight (without stand) | 21.4 kg |
| No of HDMI Port | 3 |
| No of USB Port | 2 |
| Wi-Fi Supported | Yes |
| Battery Type | AAA |
Sony 65 Inches Ultra HD (4K) LED Smart TV (KD-65X74L)
₹73,990
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM