BPL 32 Inch LED HD Ready Smart TV (32H D4301) vs LG 75 Inch LED Ultra HD (4K) TV (75SM9400PTA)
BPL 32 Inch LED HD Ready Smart TV (32H-D4301)
vs
LG 75 Inch LED Ultra HD (4K) TV (75SM9400PTA)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
75.00-inch
Screen Type
LED
Dimensions
167.7cm x 96.6cm x 6.25cm
Resolution Standard
4K
OS
WebOS
Smart TV
Yes
general
Brand
LG
Model
75 Inch LED Ultra HD (4K) TV (75SM9400PTA)
Model Name
75SM9400PTA
Display Size
75 inch
Screen Type
LED
Color
Black
Resolution (pixels)
3840x2160
Resolution Standard
4K
3D
No
Smart TV
Yes
Curve TV
No
Launch Year
2019
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
167.7cm x 96.6cm x 6.25cm
Width x Height x Depth (with stand)
167.7cm x 103.7cm x 38.4cm
connectivity features
No of HDMI Port
4
No of USB Port
3
Built In Wi-Fi
Ethernet (RJ45)
1
audio features
Number of Speakers
4
Speaker Output RMS
40W
power features
Power Consumption
0.5W (Standby)