Dell ChromeBook 7310 is a laptop with a 13.30-inch display that has a resolution of 1920x1080 pixels. It is powered by a Celeron Dual Core processor and it comes with 2GB of RAM. The Dell ChromeBook 7310 packs 16GB of SSD storage.
| Brand | Dell |
| Model | ChromeBook 7310 |
| Model Number | 7310 |
| Series | ChromeBook |
| Size | 13.30-inch |
| Resolution | 1920x1080 pixels |
| Processor | Intel Celeron Dual Core 3205U |
| Base Clock Speed | 1.5 GHz |
| RAM | 2GB |
| Hard disk | No |
| SSD | 16GB |
| Finger Print Sensor | No |
Dell ChromeBook 7310
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM