Dell Xps 13 9360-7710SLV is a Windows 10 Home laptop with a 13.30-inch display that has a resolution of 1920x1080 pixels. It is powered by a Core i7 processor and it comes with 8GB of RAM. The Dell Xps 13 9360-7710SLV packs 256GB of SSD storage.
| Brand | Dell |
| Model | Xps 13 9360-7710SLV |
| Model Number | Xps 13 9360-7710SLV |
| Dimensions (mm) | 200.00 x 30.40 x 38.10 |
| Weight (kg) | 1.22 |
| Colours | Silver |
| Operating system | Windows 10 Home |
| Battery Cell | 2 |
| Size | 13.30-inch |
| Resolution | 1920x1080 pixels |
| Processor | Intel Core i7 7560U |
| Base Clock Speed | 3.8 GHz |
| RAM | 8GB |
| Hard disk | No |
| SSD | 256GB |
| Finger Print Sensor | No |
Dell Xps 13 9360-7710SLV
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM