| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Haier 328 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (HRF 3782BGI P, Blue & Black) | ₹ 32,990 |
Haier 328 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (HRF 3782BGI P) price in India starts from ₹ 32,990. The lowest price of Haier 328 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (HRF 3782BGI P) is ₹ 32,990 at Flipkart on 2nd April 2026.
| Brand | Haier |
| Model | 328 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (HRF 3782BGI P) |
| Price in India | ₹32,990 |
| Model Name | HRF 3782BGI P |
| Door Type | Double Door |
| Refrigerator Type | Top Mount |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Normal Compressor |
| Capacity | 328 L |
| Colours | Blue & Black |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 2 Star |
| Coolpad | No |
| Toughened Glass | Yes |
| Built-in Stabilizer | Yes |
| Dimensions (mm) | 164.00 x 62.30 x 0.00 |
| Depth | 66.5 cm |
| Weight | 62 kg |
| Convertible Refrigerator | Yes |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Door Finish | Steel |
| Handle type | Recess Handle |
| Gasket Type | Anti Bacterial Gasket |
| Removable Gasket | Yes |
| Door Lock | Yes |
| Removable Rack | Yes |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive Warranty on the Product and 10 Years Warranty on Compressor |
Haier 328 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (HRF 3782BGI P)
₹32,990
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM