| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Haier 602 L Frost Free Side by Side 3 Star Refrigerator (HRS 682PNG, Peach Nyanza Glass) | ₹ 89,990 |
Haier 602 L Frost Free Side by Side 3 Star Refrigerator (HRS 682PNG) price in India starts from ₹ 89,990. The lowest price of Haier 602 L Frost Free Side by Side 3 Star Refrigerator (HRS 682PNG) is ₹ 89,990 at Flipkart on 2nd April 2026.
| Brand | Haier |
| Model | 602 L Frost Free Side by Side 3 Star Refrigerator (HRS 682PNG) |
| Price in India | ₹89,990 |
| Model Name | HRS 682PNG |
| Door Type | Side by Side |
| Refrigerator Type | Side by Side Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Inverter Compressor |
| Capacity | 602 L |
| Colours | Peach Nyanza Glass |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | No |
| Toughened Glass | Yes |
| Built-in Stabilizer | Yes |
| Dimensions (mm) | 177.50 x 90.50 x 0.00 |
| Depth | 69.7 cm |
| Weight | 103 kg |
| Air Flow Type | Multi Air Flow |
| Convertible Refrigerator | Yes |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Handle type | Recess Handle |
| Gasket Type | Anti-Fungal Gasket |
| Removable Gasket | Yes |
| Deodorizer | Yes |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years Warranty on Compressor |
Haier 602 L Frost Free Side by Side 3 Star Refrigerator (HRS 682PNG)
₹89,990
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM