| Product Name | Price in India |
|---|---|
| LG 10 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (THD10NPM, Middle Black) | ₹ 29,980 |
LG 10 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (THD10NPM) price in India starts from ₹ 29,980. The lowest price of LG 10 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (THD10NPM) is ₹ 29,980 at Amazon on 2nd April 2026.
| Brand | LG |
| Model | 10 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (THD10NPM) |
| Price in India | ₹29,980 |
| Model Name | THD10NPM |
| Type | Top Load |
| Function Type | Fully Automatic |
| Colours | Middle Black |
| Dimensions (mm) | 94.50 x 54.00 x 0.00 |
| Depth | 56 cm |
| Weight | 35 kg |
| Wash Program Types | 6 |
| Washing Capacity | 10 kg |
| Quick Wash | Yes |
| Spin Only | Yes |
| Spin & Rinse | Yes |
| Other Wash Modes | Normal, Pre Wash+Normal, Duvet, Wool, Strong Wave |
| Power Requirement | 230V, 50Hz |
| Digital Display | Yes |
| Child Lock | Yes |
| Auto Restart | Yes |
| Lint Filter | Yes |
| Tub Self-clean | Yes |
| Warranty Summary | 2 Year Warranty, 10 Year on Motor |
LG 10 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (THD10NPM)
₹29,980
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM