| Product Name | Price in India |
|---|---|
| LG 185 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerators (GL-D199OSEC.BSEZEBN, Scarlet) | ₹ 16,500 |
LG 185 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerators (GL-D199OSEC.BSEZEBN) price in India starts from ₹ 16,500. The lowest price of LG 185 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerators (GL-D199OSEC.BSEZEBN) is ₹ 16,500 at Flipkart on 2nd April 2026.
| Brand | LG |
| Model | 185 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerators (GL-D199OSEC.BSEZEBN) |
| Price in India | ₹16,500 |
| Model Name | GL-D199OSEC.BSEZEBN |
| Door Type | Single Door |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Inverter Compressor |
| Capacity | 185 L |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 2 Star |
| Dimensions (mm) | 122.40 x 53.70 x 0.00 |
| Depth | 63.8 cm |
| Weight | 32 kg |
| Power Requirement | AC 220 - 240V, 50Hz |
| Warranty Summary | Year Warranty on Product and 10 Years on Compressor From LG1 |
LG 185 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerators (GL-D199OSEC.BSEZEBN)
₹16,500
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM