| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Panasonic RPHJE355W Headphone | ₹ 5,943 |
Panasonic RPHJE355W Wired Earphones price in India starts from ₹ 5,943. The lowest price of Panasonic RPHJE355W Wired Earphones is ₹ 5,943 at Amazon on 1st April 2026.
| Brand | Panasonic |
| Model | RPHJE355W Wired Earphones |
| Price in India | ₹5,943 |
| Release date | 24th May 2012 |
| Colour | White |
| Type | Earphones |
| Headphone Type | In-Ear |
| Connectivity | Wired |
| Model Number | RPHJE355W |
| Cord Length (Metres) | 1.2 |
| Driver Size (mm) | 10.7 |
| Connector Size | 3.5mm |
| Gold Connector Plating | Yes |
| Weight (g) | 3.00 |
| Impedance (Ohms) | 16 |
| Sensitivity (dB) | 105 |
| Frequency Response Range | 6Hz-24,000Hz |
Panasonic RPHJE355W Wired Earphones
₹5,943
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM