| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Sanyo 24 Inches Full HD LED TV (XT-24S7000F, Black) | ₹ 7,499 |
Sanyo 24 Inch LED Full HD TV (XT-24S7000F) price in India starts from ₹ 7,499. The lowest price of Sanyo 24 Inch LED Full HD TV (XT-24S7000F) is ₹ 7,499 at Amazon on 2nd April 2026.
| Brand | Sanyo |
| Model | 24 Inch LED Full HD TV (XT-24S7000F) |
| Price in India | ₹7,499 |
| Model Name | XT-24S7000F |
| Display Size | 24 inch |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Launch Year | 2019 |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 55cm x 9cm x 33.5cm |
| Weight (without stand) | 4kg |
| No of HDMI Port | 1 |
| No of USB Port | 1 |
| Built In Wi-Fi | No |
| Brightness | ≥ 250 nits |
| Contrast Ratio | 3000:1 (Typical) |
| View Angle | 178 Degree |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Down Firing |
| Speaker Output RMS | 16W |
| Power Consumption | ≤45W (MAX) |
| Battery Type | AAA |
Sanyo 24 Inch LED Full HD TV (XT-24S7000F)
₹7,499
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM