| Brand | Sony |
| Model | 65 Inch Mini LED 4K TV (XR-65X95K) |
| Release date | 4th January 2022 |
| Model Name | Sony 65 Inch Mini LED 4K TV (XR-65X95K) |
| Display Size | 65 inch |
| Screen Type | Mini LED |
| Color | Black |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 |
| Resolution Standard | 4K |
| Smart TV | Yes |
| Series | Bravia |
| Launch Year | 2022 |
| Smart Remote | Yes |
| Voice Remote | Yes |
| HDR Support | Dolby Vision |
| Operating System | Android |
Sony 65 Inch Mini LED 4K TV (XR-65X95K)
Xiaomi Smart Band 10 Pro Launched With 1.74-Inch AMOLED Screen, Up to 21 Days Battery Life: Price, Features
Google’s Gemini Offers Agentic Design Creation With New Adobe and Canva Connectors