| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Whirlpool 235 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (NDT23534IAQGC1E, Radiant Grey) | ₹ 24,990 |
Whirlpool 235 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (NDT23534IAQGC1E) price in India starts from ₹ 24,990. The lowest price of Whirlpool 235 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (NDT23534IAQGC1E) is ₹ 24,990 at Amazon on 2nd April 2026.
| Brand | Whirlpool |
| Model | 235 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (NDT23534IAQGC1E) |
| Price in India | ₹24,990 |
| Model Name | NDT23534IAQGC1E |
| Door Type | Double Door |
| Refrigerator Type | Top Mount |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Inverter Compressor |
| Capacity | 235 L |
| Colours | Radiant Grey |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 3 Star |
| Toughened Glass | Yes |
| Built-in Stabilizer | Yes |
| Dimensions (mm) | 158.70 x 57.60 x 0.00 |
| Depth | 65.5 cm |
| Weight | 48 kg |
| Convertible Refrigerator | Yes |
| Power Consumption | 215 W |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive Warranty on Product, 9 Years Warranty on Compressor |
Whirlpool 235 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (NDT23534IAQGC1E)
₹24,990
Realme 16 5G Launched in India With 7,000mAh Battery, 50-Megapixel Selfie Camera: Price, Specifications