Zebronics BT4440 Wireless Bluetooth Speaker price in India starts from ₹ 2,999. The lowest price of Zebronics BT4440 Wireless Bluetooth Speaker is ₹ 2,999 at Amazon on 30th April 2026.
| Brand | Zebronics |
| Model | BT4440 Wireless Bluetooth Speaker |
| Price in India | ₹2,999 |
| Model Name | BT4440 |
| Speaker Type | Home Audio |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Features | Bluetooth |
| Power Source | Battery |
| Colour | Black |
| Subwoofer Width | 150 mm |
| Subwoofer Height | 260 mm |
| Subwoofer Depth | 273 mm |
| Subwoofer Weight | 2 kg |
| Bluetooth | Yes |
| Signal to Noise Ratio | 72 dB |
| Technology Used | Bluetooth Technology |