| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Zebronics Noble Plus Wireless Portable Bluetooth Speaker (Black) | ₹ 540 |
Zebronics Noble Plus Wireless Bluetooth Speaker price in India starts from ₹ 540. The lowest price of Zebronics Noble Plus Wireless Bluetooth Speaker is ₹ 540 at Amazon on 2nd April 2026.
| Brand | Zebronics |
| Model | Noble Plus Wireless Bluetooth Speaker |
| Price in India | ₹540 |
| Model Name | Noble Plus |
| Speaker Type | Mobile or Tablet or Laptop |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Features | Bluetooth |
| Configuration | Stereo (2 Channel) |
| Memory Card Slot | Yes |
| Power Source | Battery |
| Frequency Response | 100Hz-20KHz |
| Impedance | 3 Ohms |
| Built-in Fm Radio | Yes |
| Outdoor Usage | Yes |
| Colour | Black |
| Width | 60 |
| Height | 65 |
| Depth | 60 |
| Battery Capacity | 200 mAh |
| Charging Time | 1 hrs |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Range | 10 meter |
| USB Ports | 1 USB Ports |
| Headphone Jack | Yes |
| Memory Card Supported | SD Card |
| Connector Type | 3.5 mm Audio Input |
| Compatible Devices | Mobile, Computer, Tablet |
| Signal to Noise Ratio | 95 dB |
| Controls | Volume Control |
| Remote Control Support | Yes |
Zebronics Noble Plus Wireless Bluetooth Speaker
₹540
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM