| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Bajaj 54 L Window Air Cooler (coolest md 2020, White) | ₹ 6,945 |
Bajaj 54 L Window Air Cooler (coolest md 2020) price in India starts from ₹ 6,945. The lowest price of Bajaj 54 L Window Air Cooler (coolest md 2020) is ₹ 6,945 at Flipkart on 1st April 2026.
| Brand | Bajaj |
| Model | 54 L Window Air Cooler (coolest md 2020) |
| Price in India | ₹6,945 |
| Model Name | coolest md 2020 |
| Colour | White |
| Type | Window |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Blower |
| Capacity | 54 L |
| Cooling and Heating | Yes |
| Speed Control | High, Medium, Low |
| Air Deflection | 4 Ways |
| Body Material | Plastic |
| Blower/Fan Material | Plastic |
| Castor Wheels | No |
| Overflow Indicator | No |
| Dust Filter | Yes |
| Power Requirement | 230V |
| Power Consumption - Heating | 230 W |
| Other Power Features | Inverter Compatible |
| Width x Height x Depth | 62.5 cm x 63 cm x 65 cm |
Bajaj 54 L Window Air Cooler (coolest md 2020)
₹6,945
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM