| Brand | Daiwa |
| Model | 39 inch HD Ready TV (D40HDR9LA) |
| Price in India | ₹18,490 |
| Release date | 21st February 2022 |
| Model Name | D32SM9 |
| Display Size | 39 inch |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Smart TV | Yes |
| Launch Year | 2022 |
| Number of Cores | quad-core |
| RAM | 1GB |
| Storage Capacity | 8GB |
| Supported App - Youtube | Yes |
| Supported App - Netflix | Yes |
| Supported App - Hotstar | Yes |
| Supported App - Amazon Prime Video | Yes |
| Operating System Present | CloudTV |
| Operating System | Android Based |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 2 |
| Wi-Fi Supported | Yes |
| Smart Remote | Yes |
| Voice Remote | Yes |
| Speaker Output RMS | 20W |
Daiwa 39 inch HD Ready TV (D40HDR9LA)
Oppo Reno 16 Bags BIS, TUV SUD and TDRA Certifications That Hint at Imminent Global Debut
Infinity Ward Working on Next Call of Duty, Says It's Making 'Definitive Modern Warfare' Title