Reigns: The Witcher Details
-
Release Date
25 February 2026
-
Publisher
Devolver Digital
-
Developer
Nerial
-
Game Modes
Single-player
Reigns: The Witcher System Requirements
Windows
Minimum
| os | Windows 10 or higher |
|---|
| processor | Intel Core i5-4670K 3.4 GHz |
|---|
| memory | 8GB |
|---|
| graphics | Nvidia GeForce GTX 970 or AMD Radeon R9 390X |
|---|
| storage | 350MB |
|---|
| directx | DirectX 12 |
Recommended
| os | Windows 11 or higher |
|---|
| processor | Intel Core i7-7700K 4.2 GHz or AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz |
|---|
| memory | 16GB |
|---|
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1080 or AMD Radeon RX Vega 64 |
|---|
| storage | 350MB |
|---|
| directx | DirectX 12 |
Reigns: The Witcher Photos