| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Haier 6.2 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (XPB 62-187Q, Blue & White) | ₹ 7,999 |
Haier 6.2 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (XPB 62-187Q) price in India starts from ₹ 7,999. The lowest price of Haier 6.2 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (XPB 62-187Q) is ₹ 7,999 at Amazon on 5th April 2026.
| Brand | Haier |
| Model | 6.2 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (XPB 62-187Q) |
| Price in India | ₹7,999 |
| Model Name | XPB 62-187Q |
| Type | Top Load |
| Function Type | Semi Automatic |
| Colours | White & Aqua Blue |
| Dimensions (mm) | 94.50 x 46.00 x 0.00 |
| Depth | 78 cm |
| Weight | 19 Kg |
| Washing Capacity | 6.2 kg |
| Maximum Spin Speed | 1300 rpm |
| Wash Motor Rating | 150W |
Haier 6.2 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (XPB 62-187Q)
₹7,999