| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Panasonic 202 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (NRAC20SA2X1, Blue Single Flower) | ₹ 12,066 |
Panasonic 202 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (NRAC20SA2X1) price in India starts from ₹ 12,066. The lowest price of Panasonic 202 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (NRAC20SA2X1) is ₹ 12,066 at Flipkart on 1st April 2026.
| Brand | Panasonic |
| Model | 202 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (NRAC20SA2X1) |
| Price in India | ₹12,066 |
| Model Name | NRAC20SA2X1 |
| Door Type | Single Door |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Normal Compressor |
| Capacity | 202 L |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 2 Star |
| Coolpad | No |
| Toughened Glass | Yes |
| Built-in Stabilizer | Yes |
| Dimensions (mm) | 1250.00 x 590.00 x 0.00 |
| Depth | 520 mm |
| Weight | 34.00 kg |
| Power Consumption | 92 W |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years Warranty on Compressor from Panasonic |
Panasonic 202 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (NRAC20SA2X1)
₹12,066
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM