| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Panasonic 6.7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (NA-F67BH8MRB, Grey) | ₹ 16,990 |
| Panasonic 6.7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (NA-F67BH8MRB, Middle Free Silver) | ₹ 17,590 |
Panasonic 6.7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (NA-F67BH8MRB) price in India starts from ₹ 17,590. The lowest price of Panasonic 6.7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (NA-F67BH8MRB) is ₹ 17,590 at Croma on 1st April 2026.
| Brand | Panasonic |
| Model | 6.7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (NA-F67BH8MRB) |
| Price in India | ₹17,590 |
| Release date | 8th August 2019 |
| Model Name | NA-F67BH8MRB |
| Type | Top Load |
| Function Type | Fully Automatic |
| Colours | Grey |
| Shade | Middle Free Silver |
| Dimensions (mm) | 92.90 x 52.50 x 0.00 |
| Depth | 57.1 cm |
| Weight | 31 kg |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Wash Program Types | 10 - Normal, Favorite, Eco Wash, Quick, Soak, Delicate, Jeans, Bed Sheets, Tub Hygiene, Water Reuse |
| Washing Capacity | 6.7 kg |
| Washing Method | Pulsator |
| Maximum Spin Speed | 702 RPM |
| Spin Only | Yes |
| Spin & Rinse | Yes |
| Water Consumption | 107 L |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| In built heater | Yes |
| Digital Display | Yes |
| Child Lock | Yes |
| Warranty Summary | 2 Years Comprehensive Warranty on Product and 12 Years on Motor |
| Covered in Warranty | All Parts Excluding Outer Cabinet and Plastic Parts from the Date of Purchase will be Covered Under Warranty. This also Covers all Manufacturing Defects. |
| Not Covered in Warranty | All Aesthetic Parts and User Abuse will Not Covered in Warranty. |
| Warranty Service Type | Technician Visit |
Panasonic 6.7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (NA-F67BH8MRB)
₹17,590
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM