| Brand | Philips |
| Model | DSP 470U Wireless Bluetooth Speaker |
| Price in India | ₹5,500 |
| Model Name | DSP 470U |
| Speaker Type | Soundbar |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Features | Bluetooth |
| Power Source | Battery |
| Colour | Black |
| Subwoofer Width | 290 mm |
| Subwoofer Height | 500 mm |
| Subwoofer Depth | 300 mm |
| Subwoofer Weight | 4.4 kg |
| Bluetooth | Yes |
| Signal to Noise Ratio | 50 dB |
| Technology Used | HDMI Technology |
Philips DSP 470U Wireless Bluetooth Speaker
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM