| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Samsung 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WW80J44E0BW/TL, White) | ₹ 36,800 |
Samsung 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WW80J44E0BW/TL) price in India starts from ₹ 36,800. The lowest price of Samsung 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WW80J44E0BW/TL) is ₹ 36,800 at Amazon on 2nd April 2026.
| Brand | Samsung |
| Model | 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WW80J44E0BW/TL) |
| Price in India | ₹36,800 |
| Model Name | WW80J44E0BW/TL |
| Type | Front Load |
| Function Type | Fully Automatic |
| Colours | White |
| Dimensions (mm) | 85.00 x 60.00 x 0.00 |
| Depth | 55 |
| Weight | 61.00 kg |
| Washing Capacity | 8 kg |
| Maximum Spin Speed | 1400 RPM |
Samsung 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WW80J44E0BW/TL)
₹36,800
Oppo F33, Oppo F31 Pro Launch Timeline, Price Range Revealed in New Leak
Capcom Adds Original Versions of Resident Evil 1, 2 and Resident Evil 3 Nemesis to Steam