| Brand | Bose |
| Model | SoundLink Flex |
| Release date | October 2021 |
| Model Name | SoundLink Flex |
| Speaker Type | Mobile or Tablet or Laptop |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Features | Portable |
| Outdoor Usage | Yes |
| Width | 20cm |
| Height | 9.1cm |
| Depth | 5.3cm |
| Charging Time | 4 hours |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 4.2 |
| USB Ports | USB Type-C |
Bose SoundLink Flex
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM