| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Zebronics Lamp Wireless Portable Bluetooth Speaker (Blue) | ₹ 814 |
| Zebronics Lamp Wireless Portable Bluetooth Speaker (Black) | ₹ 950 |
| Zebronics Lamp Wireless Portable Bluetooth Speaker (White) | ₹ 950 |
Zebronics Lamp Wireless Bluetooth Speaker price in India starts from ₹ 814. The lowest price of Zebronics Lamp Wireless Bluetooth Speaker is ₹ 814 at Amazon on 1st April 2026.
| Brand | Zebronics |
| Model | Lamp Wireless Bluetooth Speaker |
| Price in India | ₹814 |
| Model Name | Lamp |
| Speaker Type | Home Audio |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Features | Bluetooth |
| Configuration | Stereo (2 Channel) |
| Memory Card Slot | Yes |
| Power Source | Battery |
| Power Output | 3W |
| Frequency Response | 80Hz-18KHz |
| Impedance | 4 Ohms |
| Built-in Fm Radio | Yes |
| Outdoor Usage | Yes |
| Colour | Black |
| Battery | Lithium-ion Battery |
| Battery Capacity | 200 mAh |
| Charging Time | 2 hrs |
| Bluetooth | Yes |
| Memory Card Supported | Micro SD card |
| Signal to Noise Ratio | 85 dB |
| Maximum Output RMS Center Satellite | 3 W |
| Chassis Material | Plastic Chassis |
Zebronics Lamp Wireless Bluetooth Speaker
₹814
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM