| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Zebronics Zeb-Vita Pro Wireless Bluetooth Speaker (Black, Mono Channel) | ₹ 999 |
| Zebronics Zeb-Vita Pro Wireless Bluetooth Speaker (White, Mono Channel) | ₹ 1,099 |
Zebronics Zeb-Vita Pro price in India starts from ₹ 999. The lowest price of Zebronics Zeb-Vita Pro is ₹ 999 at Flipkart on 22nd May 2026.
| Brand | Zebronics |
| Model | Zeb-Vita Pro |
| Price in India | ₹999 |
| Release date | 21st March 2022 |
| Speaker Type | Soundbar |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Features | Bluetooth |
| Colour | White |
| Memory Card Slot | Yes |
| Power Output | 24W |
| Frequency Response | 100Hz-18kHz |
| Impedance | 4 ohm |
| Wall Mountable Satellite | Yes |
| Built-in Fm Radio | Yes |
| Outdoor Usage | Yes |
| Width | 474 |
| Height | 65 |
| Depth | 65 |
| Battery Capacity | 10 hours |
| Charging Time | 3.5 hours |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5 |
| USB Ports | 1 |
| Memory Card Supported | Yes |
| Driver Type | 52mm |
| Compatible Devices | Smart TVs, smartphones, laptops, and tablets |
| Driver Size | 52mm |
Zebronics Zeb-Vita Pro
₹999
Oppo Reno 16 Bags BIS, TUV SUD and TDRA Certifications That Hint at Imminent Global Debut
Infinity Ward Working on Next Call of Duty, Says It's Making 'Definitive Modern Warfare' Title