| Brand | Cleair |
| Model | Plus Mini Room Air Purifier |
| Model Name | Plus Mini |
| Type | Room |
| Filter Type | HEPA, Pre-Filter, Activated Carbon, Ionizer |
| Dimensions (mm) | 51.00 x 29.00 x 0.00 |
| Depth | 16 cm |
| Weight | 3.5 kg |
| Shade | Gold & Silver |
| Material | ABS Plastic |
| Coverage Area | 180 sq.ft |
| Control Type | Remote |
| Suitable For | Room, Hospital, School, Office |
| Air Flow Level | 277 cu.m/hr |
| Number of Speed Setting | 3 |
| Ionizer | Yes |
| Humidifier | Yes |
| Portable | Yes |
| Silent Mode | Yes |
| Timer | Yes |
| Power Consumption | 30 W |
| Noise Level | 45 dB |
| Adjustable Fan | Yes |
Cleair Plus Mini Room Air Purifier
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM