| Brand | Haier |
| Model | 32 Inch LED HD Ready Smart TV (LE32W400G) |
| Model Name | LE32W400G |
| Display Size | 32 inch |
| Screen Type | LED |
| Color | Grey |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Smart TV | Yes |
| Launch Year | 2025 |
| Power Consumption Standby (W) | 0.5 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 72.5 cm x 42.7 cm x 18.2 cm |
| Weight (without stand) | 3.7 Kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 72.9 cm x 47.9 cm x 26.3 cm |
| Weight (with stand) | 4.95 kg |
| Stand Type | Tabletop |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 2 |
| Brightness | 250 lumens |
| View Angle | 178 Degree |
| Digital Noise Filter | Yes |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Supported Video Formats | MP3, MP4 |
| Number of Speakers | 2 |
| Sound Technology | Dolby Digital, Dolby Atmos |
| Surround Sound | Surrounding Sound |
| Speaker Output RMS | 16 W |
| Supported Audio Formats | Mp3, warp |
| Power Consumption | 0.5 W (Standby) |