| Brand | Hisense |
| Model | Game TV Ace 2023 |
| Release date | March 2022 |
| Display Size | 65 inch |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 |
| Resolution Standard | 4K |
| Smart TV | Yes |
| Launch Year | 2022 |
| Smart Remote | Yes |
| RAM | 4GB |
| Storage Capacity | 32GB |
| View Angle | 178 |
| Refresh Rate (Hz) | 240 |
Hisense Game TV Ace 2023
Oppo F33, Oppo F31 Pro Launch Timeline, Price Range Revealed in New Leak
Capcom Adds Original Versions of Resident Evil 1, 2 and Resident Evil 3 Nemesis to Steam