| Brand | Koryo |
| Model | 55 Inch LED Ultra HD (4K) TV (KLE55EXUJ91UHD) |
| Price in India | ₹36,999 |
| Model Name | KLE55EXUJ91UHD |
| Display Size | 55 inch |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | No |
| Smart TV | Yes |
| Curve TV | No |
| Launch Year | 2018 |
| Resolution Standard | 4K |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 2 |
| Built In Wi-Fi | Yes |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Analog Audio Input | Yes |
| Brightness | 600 nits |
| Contrast Ratio | Mega Contrast (Static) |
| Digital Noise Filter | Yes |
| Supported Video Formats | MP4 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 8 W |
| Power Consumption | 138 W, 2 W (Standby) |
| Touch Remote | No |
| Smart Remote | Yes |
| RF Capable | Yes |
| Weight (without stand) | 17 kg |
| Weight (with stand) | 20 kg |
| Supported App - Youtube | Yes |
| Supported App - Netflix | No |
| Supported App - Hotstar | Yes |
| Operating System Present | Yes |
| Operating System | Android |
| Screen Mirroring | Yes |
Koryo 55 Inch LED Ultra HD (4K) TV (KLE55EXUJ91UHD)
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM