| Brand | SVL |
| Model | 24 Inch LED HD Ready TV (2400) |
| Price in India | ₹9,100 |
| Model Name | 2400 |
| Display Size | 24 inch |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | No |
| Curve TV | No |
| Launch Year | 2015 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 570 mm x 360 mm x 66 mm |
| Weight (without stand) | 4.2 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 570 mm x 397 mm x 186 mm |
| Weight (with stand) | 4.5 kg |
| No of HDMI Port | 1 |
| No of USB Port | 1 |
| Built In Wi-Fi | No |
| PC Audio In | 1 |
| Headphone Jack | 1 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 8 W x 2 |
| Power Consumption | 48 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | No |
| Battery Type | AAA |
| Contrast Ratio | 1000:01:00 Static |
| View Angle | 170 / 160 Degree |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
SVL 24 Inch LED HD Ready TV (2400)
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM