| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-4790 3.6 GHz or AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 760 2GB or AMD Radeon R9 280X 3GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-4790 3.6 GHz or AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 760 2GB or AMD Radeon R9 280X 3GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-8600K 3.6 GHz or AMD Ryzen 5 3600X 3.8 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce RTX 2080 8GB or AMD Radeon RX 6800 XT 16GB |
| directx | DirectX 11 |
Garden Life: A Cozy Simulator
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM