| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Haier 320 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (HRB-3404CKG-E, Glass Black) | ₹ 32,500 |
Haier 320 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (HRB-3404CKG-E) price in India starts from ₹ 32,500. The lowest price of Haier 320 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (HRB-3404CKG-E) is ₹ 32,500 at Amazon on 5th April 2026.
| Brand | Haier |
| Model | 320 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (HRB-3404CKG-E) |
| Price in India | ₹32,500 |
| Model Name | HRB-3404CKG-E |
| Door Type | Double Door |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Inverter |
| Capacity | 320 L |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | Yes |
| Toughened Glass | Yes |
| Built-in Stabilizer | No |
| Dimensions (mm) | 1600.00 x 595.00 x 0.00 |
| Depth | 641 mm |
| Weight | 66.00 kg |
| Convertible Refrigerator | Yes |
| Power Consumption | 265 W |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years Warranty on Compressor from Haier |
Haier 320 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (HRB-3404CKG-E)
₹32,500