| Product Name | Price in India |
|---|---|
| LG 32 Inches HD Ready LED TV (32CS410) | ₹ 24,000 |
LG 32 Inch LED HD Ready TV (32CS410) price in India starts from ₹ 24,000. The lowest price of LG 32 Inch LED HD Ready TV (32CS410) is ₹ 24,000 at Flipkart on 1st April 2026.
| Brand | LG |
| Model | 32 Inch LED HD Ready TV (32CS410) |
| Price in India | ₹24,000 |
| Model Name | 32CS410 |
| Display Size | 32 inch |
| Screen Type | LED |
| Smart TV | No |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 794 mm x 504 mm x 73.5 mm |
| Weight (without stand) | 8 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 794 mm x 545 mm x 207 mm |
| Weight (with stand) | 9 kg |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 10 W |
| No of USB Port | 1 |
| Analog Audio Input | Yes |
LG 32 Inch LED HD Ready TV (32CS410)
₹24,000
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM