| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Mitashi 7 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (MiSAWM70v25 AJD, White & Grey) | ₹ 8,112 |
Mitashi 7 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (MiSAWM70v25 AJD) price in India starts from ₹ 8,112. The lowest price of Mitashi 7 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (MiSAWM70v25 AJD) is ₹ 8,112 at Amazon on 2nd April 2026.
| Brand | Mitashi |
| Model | 7 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (MiSAWM70v25 AJD) |
| Price in India | ₹8,112 |
| Release date | 24th January 2017 |
| Model Name | MiSAWM70v25 AJD |
| Type | Top Load |
| Function Type | Semi Automatic |
| Dimensions (mm) | 88.00 x 77.00 x 0.00 |
| Depth | 43 cm |
| Weight | 22 kg |
| Washing Capacity | 7 kg |
| Maximum Spin Speed | 1450 RPM |
| Power Consumption | 2000 W |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
Mitashi 7 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (MiSAWM70v25 AJD)
₹8,112
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM