| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3 |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 460 |
| storage | 5GB |
| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3 |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 460 |
| storage | 5GB |
| processor | Intel Core i5 |
|---|---|
| memory | 6GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 660 2GB |
As we established in our preview piece, Overwatch is fun game to play. There's a lot of variety with 21 characters to choose from and more to be added later. While there's definite value to be had with an ever expanding roster, each of the 21 heroes present highlights what Blizzard gets right. Overwatch's moment to moment gameplay is simply outstanding.
Overwatch
YouTube Expands Picture-in-Picture Feature Globally for All Users
Star Wars: Galactic Racer Launches October 6, Pre-Orders Now Live
Samsung Hits Record Revenue in Q1 This Year, Expects Memory Shortage to Last Beyond 2027