| Brand | Philips |
| Model | HTL-1010 Wired Speaker |
| Model Name | HTL-1010 |
| Speaker Type | Soundbar |
| Wired/Wireless | Wired |
| Configuration | 2.1 (3 Channel) |
| Memory Card Slot | No |
| Power Source | AC Adapter |
| Power Output | 50W |
| Wall Mountable Satellite | Yes |
| Subwoofer | 1 |
| Built-in Fm Radio | Yes |
| Colour | Black |
| Bluetooth | No |
| Headphone Jack | Yes |
| Connector Type | USB Connector |
| Driver Type | 1 Subwoofer, 2 Satellites |
| Compatible Devices | TV, Mobile, Computer, Laptop |
| Maximum Output RMS Subwoofer | 18 W |
| Maximum Output RMS Per Satellite | 16 W |
| Remote Control Support | Yes |
| Power Input | 100-240V, 50-60 Hz |
Philips HTL-1010 Wired Speaker
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM