| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Multi-core |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 760 |
| storage | 1GB |
| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Multi-core |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 760 |
| storage | 1GB |
| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Multi-core |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 950 |
| storage | 1GB |
| os | macOS 10.15 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5 |
| memory | 4GB |
| graphics | Intel HD Graphics 6000 |
| storage | 1GB |
| os | macOS 10.15 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7 |
| memory | 8GB |
| graphics | AMD Radeon Pro 560 |
| storage | 1GB |
Backbone
Oppo F33, Oppo F31 Pro Launch Timeline, Price Range Revealed in New Leak
Capcom Adds Original Versions of Resident Evil 1, 2 and Resident Evil 3 Nemesis to Steam