| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-3470 3.2 GHz or AMD FX 8350 4 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 660 2GB or AMD Radeon R9 390X 8GB |
| storage | 35GB |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-3470 3.2 GHz or AMD FX 8350 4 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 660 2GB or AMD Radeon R9 390X 8GB |
| storage | 35GB |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-6700K 4 GHz or AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1070 8GB or AMD Radeon RX 5700 8GB |
| storage | 35GB |
The Ascent
Apple’s Foldable iPhone Will Be Slightly Thicker Than iPhone 17 Pro Max, Leaked Schematics Show
Dell XPS 14, Dell XPS 16 Refreshed With Up to Intel Core Ultra X7 358H CPU, Up to 16-Inch Displays: Price, Features
OpenAI Developing Custom Chips With MediaTek, Qualcomm for ‘AI Agent’ Smartphones: Ming-Chi Kuo