| Brand | Voltas |
| Model | 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (183V SYA) |
| Model Name | 183V SYA |
| Type | Inverter Split |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Colours | White |
| Condenser Coil | Copper |
| Panel Display | Yes |
| Power Requirement | 230V / 50Hz / 1Ph |
| Anti-bacteria Filter | Yes |
| Dust Filter | Yes |
| Timer | Yes |
| Sleep Mode | Yes |
| Warranty Summary | 1 year warranty on product and 5 years warranty on compressor |
Voltas 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (183V SYA)
Redmi K Pad 2, New Redmi Laptops Tipped to Launch Alongside Redmi K90 Ultra