| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Voltas 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (Copper Condensor, 183V VECTRA ZENITH GOLD(4503941), White) | ₹ 31,690 |
Voltas 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (183V VECTRA ZENITH GOLD(4503941)) price in India starts from ₹ 31,690. The lowest price of Voltas 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (183V VECTRA ZENITH GOLD(4503941)) is ₹ 31,690 at Flipkart on 29th April 2026.
| Brand | Voltas |
| Model | 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (183V VECTRA ZENITH GOLD(4503941)) |
| Price in India | ₹31,690 |
| Model Name | 183V VECTRA ZENITH GOLD(4503941) |
| Type | Inverter Split |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2025 |
| Colours | Gold |
| Cooling Capacity | 4800 W |
| Compressor | variable Speed |
| Indoor W x H x D | 96 cm x 31.7 cm x 23.5 cm |
| Outdoor W x H x D | 83.5 cm x 55.5 cm x 29.5 cm |
| ISEER | 3.81 W/W |
Voltas 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (183V VECTRA ZENITH GOLD(4503941))
₹31,690