| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Whirlpool 327 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (IF INV 375, Illusia Steel) | ₹ 37,490 |
Whirlpool 327 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (IF INV 375) price in India starts from ₹ 37,490. The lowest price of Whirlpool 327 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (IF INV 375) is ₹ 37,490 at Flipkart on 1st April 2026.
| Brand | Whirlpool |
| Model | 327 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (IF INV 375) |
| Price in India | ₹37,490 |
| Model Name | IF INV 375 |
| Door Type | Double Door |
| Refrigerator Type | Top Mount |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Inverter Compressor |
| Capacity | 327 L |
| Colours | Illusia Steel |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 3 Star |
| Toughened Glass | Yes |
| Built-in Stabilizer | Yes |
| Dimensions (mm) | 175.10 x 61.50 x 0.00 |
| Depth | 71.8 cm |
| Weight | 59 kg |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Door Lock | Yes |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive Warranty on Product And 9 Years Warranty on Compressor |
Whirlpool 327 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (IF INV 375)
₹37,490
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM