| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Bajaj 25 L Personal Air Cooler (PX 25, White) | ₹ 4,699 |
Bajaj 25 L Personal Air Cooler (PX 25) price in India starts from ₹ 4,699. The lowest price of Bajaj 25 L Personal Air Cooler (PX 25) is ₹ 4,699 at Amazon on 2nd April 2026.
| Brand | Bajaj |
| Model | 25 L Personal Air Cooler (PX 25) |
| Price in India | ₹4,699 |
| Model Name | PX 25 |
| Colour | White |
| Type | Personal |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Fan |
| Capacity | 25 L |
| Speed Control | Low, Medium, High |
| Air Deflection | 4 Way |
| Body Material | Polypropylene |
| Castor Wheels | Yes |
| Number of Castor Wheels | 4 |
| Power Requirement | 230V |
| Power Consumption - Heating | 100 W |
| Other Power Features | Inverter Compatibility |
| Width x Height x Depth | 33 cm x 70.5 cm x 36.5 cm |
| Weight | 6.3 kg |
| Warranty Summary | 1-Year standard warranty + 2 Years extended warranty. |
| Warranty Service Type | Onsite |
Bajaj 25 L Personal Air Cooler (PX 25)
₹4,699
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM