| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Haier 389 L Frost Free Single Door Refrigerators (HVC-425GHC, White) | ₹ 46,990 |
Haier 389 L Frost Free Single Door Refrigerators (HVC-425GHC) price in India starts from ₹ 46,990. The lowest price of Haier 389 L Frost Free Single Door Refrigerators (HVC-425GHC) is ₹ 46,990 at Amazon on 2nd April 2026.
| Brand | Haier |
| Model | 389 L Frost Free Single Door Refrigerators (HVC-425GHC) |
| Price in India | ₹46,990 |
| Model Name | HVC-425GHC |
| Door Type | Single Door |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Capacity | 389 L |
| Colours | White |
| Number of Doors | 1 |
| Dimensions (mm) | 200.00 x 45.00 x 0.00 |
| Depth | 50 cm |
| Weight | 50 kg |
| Power Consumption | 50 W |
| Power Requirement | 220V |
| Warranty Summary | 1 Years Manufacturer Warranty. |
Haier 389 L Frost Free Single Door Refrigerators (HVC-425GHC)
₹46,990
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM